Kari Leminen ja Maarit Vappula

Kari on pitkään ollut Cavalier ry:n kantavia voimia. Hän on toiminut 10 vuotta seuran puheenjohtajana ja sen lisäksi kolme vuotta seuran johtokunnan jäsenenä. Yhdessä parinsa Maarit Vappulan kanssa he ovat A-tason kilpatanssijoita, jotka aloittivat kilpailemisen 90-luvun alussa.  Asuttuaan kuusi vuotta USA:ssa 90-luvulla he jatkoivat kilpailua siellä ja tutustuivat useisiin  jenkkitansseihin. Tutuksi tulivat jo silloin myös Pro-Am kilpailut, jotka ovat nyt viime vuosien aikana jalkautuneet Suomeenkin. Suomeen muutettuaan he liittyivat Cavalier ry:n jäseniksi vuonna 1999. Kilpailu-urallaan heidän paras kansainvälinen saavutus on avoimien Pohjoismaiden mestaruuskisojen pronssi seniori 1  ikäluokan vakiotansseissa. Kari ansioitui myös voittamalla Latino Show aikuis 1 luokan maailmanmestaruuden Cavaljeros ryhmän jäsenenä vuonna 2016 Pietarissa. Kilpailu-ura Karilla ja Maaritilla jatkuu heillä edlleen seniori 3 ikäluokissa.

Kari ja Maarit ovat STUL Seuraohjaaja (Taso1) koulutuksen saaneita valmentajia. Kari on toiminut myös seura tuomarina. Maarit on koulutukseltaan lastenohjaaja. He ovatkin vuosien varrella valmentaneet kaikenikäisiä ja tasoisia ryhmiä ja auttaneet tanssijoita niin tanssiteknillisissä kuin muissakin tanssiin tai seuratoimintaa liittyvissa asioissa.